خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت طاهر نقوی در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت طاهر نقوی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – طاهر نقوی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین علیرغم حال نامساعد جسمانی، از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طاهر نقوی از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی ضمن تایید این خبر به هرانا اطلاع داد: “علیرغم توصیه پزشک مبنی بر انجام معاینات قلبی و انجام آزمایشات مربوط به فشار خون و تیروئید، مسئولین مربوطه از اعزام آقای نقوی به بیمارستان ممانعت به عمل می آورند.”

بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، قاضی صلواتی علیرغم ضعیف بودن مستندات پرونده آقای نقوی، هیچگونه قدرت و استقلال قضایی برای تبرئه یا حتی تعیین مجازات های کوتاه مدت ندارد و در نهایت موظف است که به دستور وزات اطلاعات حبس های بلند مدت مورد تقاضای این نهاد امنیتی را صادر کند.

این وکیل دادگستری اخیرا با شکایت مسئولین زندان با گشایش پرونده ای جدید علیه خود مواجه شده است. از جمله اتهامات مندرج در این پرونده، اخلال در نظم عمومی و توهین به مامورین زندان است. چندی قبل یکی از مامورین زندان اوین به نام رضا اسدی نادرآبادی، پس از درگیری لفظی با آقای نقوی، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و به قرنطینه زندان اوین منتقل کرده بود.

این متهم سیاسی، روز پنجشنبه بیست و چهارم خردادماه، در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود، دست به اعتصاب غذا و دارو زده بود. این وکیل دادگستری، روز چهارشنبه سی ام خردادماه، در هفتمین روز از اعتصاب خود، در پی وخامت حال جسمانی از زندان اوین به بیمارستان اعزام شد. وی ساعاتی بعد از بیمارستان به زندان بازگردانده شد. آقای نقوی در نهایت در تاریخ دهم تیرماه به اعتصاب خود پایان داد.

در تاریخ هفدهم بهمن ماه سال گذشته، طاهر نقوی توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد.

چندی بعد آقای نقوی در دادسرای اوین از بابت تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، تفهیم اتهام شد، سپس پرونده وی جهت رسیدگی به شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید