خانه  > slide, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان؛ گزارشی از آخرین وضعیت طاهر نقوی در زندان اوین

پرونده سازی در زندان؛ گزارشی از آخرین وضعیت طاهر نقوی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – طاهر نقوی، وکیل دادگستری علیرغم گذشت ۱۴۹ روز از زمان بازداشت، کماکان بصورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد. وی اخیرا با شکایت مسئولین زندان با گشایش پرونده ای جدید علیه خود مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیه طاهر نقوی، وکیل دادگستری در بازداشت، پرونده قضایی جدیدی تشکیل شده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی ضمن تایید این خبر به هرانا اطلاع داد: “از جمله اتهامات مندرج در این پرونده، اخلال در نظم عمومی و توهین به مامورین زندان است. این پرونده با شکایت مسئولین زندان اوین در پی درگیری یکی از ماموران زندان با این وکیل دادگستری، علیه وی گشوده شده است.”

بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، آقای نقوی اخیرا از بند قرنطینه به سالن شش زندان اوین منتقل شده است. وی از روز یکشنبه دهم تیرماه، بنا به توصیه پزشک و پافشاری نزدیکانش، به اعتصاب خود پایان داده است.

چندی قبل یکی از مامورین زندان اوین به نام رضا اسدی نادرآبادی، پس از درگیری لفظی با آقای نقوی، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و به قرنطینه زندان اوین منتقل کرده بود.

این متهم سیاسی، روز پنجشنبه بیست و چهارم خردادماه، در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود، دست به اعتصاب غذا و دارو زده بود. این وکیل دادگستری، روز چهارشنبه سی ام خردادماه، در هفتمین روز از اعتصاب خود، در پی وخامت حال جسمانی از زندان اوین به بیمارستان اعزام شد. وی ساعاتی بعد از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

در تاریخ هفدهم بهمن ماه سال گذشته، طاهر نقوی توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد.

چندی بعد آقای نقوی در دادسرای اوین از بابت تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، تفهیم اتهام شد، سپس پرونده وی جهت رسیدگی به شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید