خانه  > سایر گروهها  >  زابل؛ یک نوجوان در پی تیراندازی بی‌ضابطه نیروهای نظامی جان‌باخت

زابل؛ یک نوجوان در پی تیراندازی بی‌ضابطه نیروهای نظامی جان‌باخت

خبرگزاری هرانا – روز جمعه پانزدهم تیرماه، یک نوجوان در پی تیراندازی بی‌ضابطه نیروهای انتظامی در زابل جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز جمعه پانزدهم تیر ۱۴۰۳، تیراندازی بی‌ضابطه نیروهای نظامی در زابل به جان باختن یک نوجوان انجامید.

هویت این نوجوان، حبیب غفران (تیموری)، هجده‌ ساله و اهل زابل گزارش شده است.

در این گزارش آمده است: نیروهای مبارزه با مواد مخدر بدون هیچگونه هشدار قبلی به سمت خودرویی تیراندازی کردند. این تیراندازی موجب شد که راننده با اصابت گلوله به ناحیه سر به شدت مجروح شود و پس از بیست و چهار ساعت بستری در بیمارستان جان خود را از دست دهد.

گفتنی است؛ این نوجوان در مغازه سوپر مارکت متعلق به پدرش در بلوار ارتش زابل مشغول به کار بوده است.

در بخشی از گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در طول سال ۱۴۰۲، مجموعا ۵۴۰ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند، که از میان آنها ۱۲۹ شهروند جان خود را از دست دادند، که این آمار شامل جان باختن ۲۹ کولبر، ۲۹ سوختبر و ۷۱ شهروند دیگر میشود. ۴۱۱ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه اعضای ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۳۵۳ نفر کولبر، ۳۳ شهروند عادی و ۲۵ نفر سوختبر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید