خانه  > slide, اندیشه و بیان, زنان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی عاطفه رنگریز در زندان شاهرود

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی عاطفه رنگریز در زندان شاهرود

خبرگزاری هرانا – عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، علیرغم گذشت هشت روز از زمان بازداشت، کماکان در زندان شاهرود در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عاطفه رنگریز کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال حقوق زنان ضمن تأیید این خبر به هرانا گفت: “خانم رنگریز علیرغم گذشت هشت روز از زمان بازداشت، همچنان در زندان شاهرود در بلاتکلیفی به سر می‌برد. با وجود تعیین و صدور قرار وثیقه یک میلیارد و صد میلیون تومانی جهت آزادی موقت ایشان، عدم توانایی مالی خانواده او برای تامین این مبلغ منجر به تداوم بازداشت او شده است”.

خانم رنگریز نهم تیرماه، پس از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهاماتش بازداشت و به زندان شاهرود منتقل شد. بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا؛ وی هم‌زمان در اعتراض به صدور قرار بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده است.

وی پیشتر با دریافت ابلاغیه‌ای جهت دفاع از اتهامات تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی، به شعبه مذکور احضار شده بود.

عاطفه رنگریز، در تاریخ نوزدهم شهریور ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی در دامغان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سمنان منتقل شد. او پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان شاهرود انتقال داده شد.

وی نهایتاً در تاریخ بیست و نهم مهر ۱۴۰۲، با تودیع وثیقه از زندان شاهرود آزاد شد.

خانم رنگریز پیش از این نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید