خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان ایام مرخصی؛ مازیار سیدنژاد به زندان اوین بازگشت

با پایان ایام مرخصی؛ مازیار سیدنژاد به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – مازیار سیدنژاد، فعال کارگری امروز شنبه دوم تیرماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه دوم تیر ۱۴۰۳، مازیار سیدنژاد به زندان اوین بازگشت.

بازگشت به زندان آقای سیدنژاد ساعاتی پیش، با پایان ایام مرخصی وی صورت گرفته است. او در تاریخ بیست و یکم خرداد ماه با تودیع وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

این فعال کارگری در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، معروف به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۵ مردادماه همان سال با تودیع وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

مازیار سیدنژاد دی ماه سال گذشته توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «عضویت در گروه‌های کمونیستی» به دو سال حبس و به خاطر اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس محکوم شد. او همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور، ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه‌ها و ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی دو سال حبس برای وی قابل اجرا خواهد بود.

وی نهایتا در تاریخ سی و یکم اردیبهشت ماه سال گذشته، برای تحمل محکومیت دو سال حبس خود راهی زندان اوین و سپس به بند ۶ این زندان منتقل شد.

مازیار سیدنژاد پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید