خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, کارگران  >  مازیار سیدنژاد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

مازیار سیدنژاد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مازیار سیدنژاد، فعال کارگری که آذرماه سال جاری در شهر اهواز و در ارتباط با تجمعات کارگری خوزستان بازداشت شده بود روز جاری با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد. گفته می‌شود این فعال کارگری در دوران بازداشت به شدت مورد بدرفتاری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۷، مازیار سیدنژاد، فعال کارگری با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

مازیار سیدنژاد در تاریخ ۱۰ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت شد. منابع نزدیک به آقای سیدنژاد می گویند “وی پس از بازداشت جهت اعتراف گیری تلویزیونی مورد ضرب و شتم و بدرفتاری قرار گرفته بود.”

در تاریخ ۲۹ دی ماه تلویزیون ایران در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از مازیار سیدنژاد، اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه را نمایش داد که در آن این افراد تلویحا یا مستقیما گفته بودند با گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران ارتباط دارند.

به گفته منابع نزدیک به این فعال کارگری، چهره مازیار سیدنژاد، به دلیل تغییرات متاثر از فشارها و شرایط بد بازداشت در این فیلم به سادگی قابل شناسایی نبوده است.

آزادی آقای سیدنژاد در حالی صورت میگیرد که در تاریخ ۵ بهمن ماه سال جاری قرار وثیقه مازیار سیدنژاد صادر شده بود با این حال تا روز جاری از آزادی وی جلوگیری شده بود. این موضوع باعث به وجود آمدن این گمانه شده بود که دلیل عدم موافقت با آزادی وی از بین رفتن آثار برخوردهای فیزیکی احتمالی از بدن وی بوده باشد.

فرزانه زیلابی وکیل اسماعیل بخشی در واکنش به پخش این فیلم، اغوای افکار عمومی را خیانت به مردم و مخاطبین صدا و سیما دانست و گفت: “این صحنه‌سازى و بازى نابهنجار بى‌پاسخ نخواهد ماند و موکلم علیه صداوسیما و وزیر اطلاعات شکایت مى‌کند”.

سازمان عفو بین‌الملل نیز از پخش چنین برنامه‌ای اظهار نگرانی کرده و گفته به نظر می‌رسد اعترافات اجباری آنها برای “انتقام گیری” در خصوص اظهاراتشان درباره شکنجه پخش شده باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید