خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  یک متهم به حیوان آزاری در خوی بازداشت شد

یک متهم به حیوان آزاری در خوی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی از بازداشت عامل آزار یک رأس دام در شهرستان خوی خبر داد. همچنین متهم با حکم قضایی به زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی از بازداشت یک متهم به حیوان‌ آزاری در شهرستان خوی خبر داد.

ناصر عتباتی در این خصوص گفت: “این فرد که قصد قربانی کردن یک رأس دام را داشت، با ضربات متعدد تبر به سر حیوان و انتشار تصاویر ناراحت‌کننده آن موجب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی، ناراحتی و رنجش خاطر مردم شده بود.”

وی افزود: “با اطلاع دستگاه قضایی موضوع در دستور کار قرار گرفت و این فرد دستگیر و تحت قرار بازپرس رسیدگی‌کننده روانه زندان شد.”

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

سیدضیاءالدین خرمشاهی، حقوقدانی که اقدام به تدوین این لایحه کرده بود پیشتر به خبرگزاری ایسنا گفته بود که «دولت اراده کافی برای تصویب لایحه منع حیوان‌آزاری را ندارد».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید