خانه  > slide, زندانیان  >  تحت نظارت پابند الکترونیکی؛ عباس شریفی از زندان بهشهر آزاد شد

تحت نظارت پابند الکترونیکی؛ عباس شریفی از زندان بهشهر آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عباس شریفی، زندانی سیاسی تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان بهشهر آزاد شد. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را در خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس شریفی از زندان آزاد شد.

آزادی آقای شریفی از زندان بهشهر، تحت نظارت پابند الکترونیکی صورت گرفته است. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را در خارج از زندان و با محدودیت تردد تا شعاعی مشخص از منزل خود سپری خواهد کرد.

این شهروند پیشتر در تاریخ بیست و هفتم اسفند ماه ۱۴۰۲، به مرخصی اعزام شد و در تاریخ هجدهم فروردین ماه ۱۴۰۳، با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت.

عباس شریفی در تاریخ بیست و دوم فروردین ۱۴۰۲، توسط نیروهای اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود واقع در ساری بازداشت و در اواخر اردیبهشت ماه همان سال، با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان ساری آزاد شد.

او در تاریخ پنجم تیرماه سال گذشته، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ساری از بابت اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهرستان ذهک واقع در استان سیستان و بلوچستان محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان مازندران تایید شد.

وی مورخ بیستم آذرماه ۱۴۰۲ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان ساری شد و در تاریخ بیست و پنجم بهمن ماه همان سال از این زندان به زندان بهشهر انتقال یافت.

آقای شریفی در خصوص پرونده پیشین خود در تاریخ نهم مهرماه ۱۴۰۱، برای اولین بار در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در ساری همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از هفت روز به بند ویژه زندان ساری منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ دهم اسفند ماه همان سال، به صورت موقت از زندان ساری آزاد شد.

عباس شریفی، در تاریخ بیست و دوم آبان ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب ساری به چهل و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد که نهایتا مشمول بخشنامه “عفو” قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید