خانه  > زندانیان  >  تحت نظارت پابند الکترونیکی؛ احمد علیزاده از زندان دره شهر آزاد شد

تحت نظارت پابند الکترونیکی؛ احمد علیزاده از زندان دره شهر آزاد شد

خبرگزاری هرانا – احمد علیزاده، دبیر ورزش دبیرستان‌ های آبدانان، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان دره شهر آزاد شد. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را در خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، احمد علیزاده آزاد شد.

بر اساس این گزارش، آزادی آقای علیزاده از زندان دره شهر تحت نظارت پابند الکترونیکی صورت گرفته است. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را در خارج از زندان و با محدودیت تردد هزار متری از منزل خود سپری خواهد کرد.

این شهروند در تاریخ چهاردهم آبان ماه ۱۴۰۲ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان ایلام شده بود.

اواخر اسفندماه ۱۴۰۱، آقای علیزاده توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ایلام به ریاست قاضی رجب محمدی، از بابت اتهام “تشکیل دسته و گروه بیش از دو نفر به قصد برهم زدن امنیت کشور” به شش سال و یک روز حبس تعزیری، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری، دو سال انفصال از خدمت، اقامت اجباری در شهر فنوج از توابع سیستان و بلوچستان و منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شد.

احمد علیزاده، متولد ۱۳۵۱، کارمند آموزش و پرورش آبدانان، مستخدم و دبیر ورزش دبیرستان‌ های این شهرستان با ۲۹ سال سابقه کار، در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۴۰۱ در رابطه با اعتراضات سراسری در شهرستان آبدانان استان ایلام توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پس از چندی با تودیع وثیقه آزاد شد.

آقای علیزاده مجددا در تاریخ هفدهم دی ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در آبدانان بازداشت و به زندان ایلام منتقل شده بود.

وی همچنین چندی پیش توسط هیات تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت آموزش و پرورش، به بازنشستگی اجباری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید