خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت راحله راحمی پور، زندانی ۷۱ ساله در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت راحله راحمی پور، زندانی ۷۱ ساله در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – راحله راحمی پور، فعال مدنی ۷۱ ساله، علیرغم وضعیت نامناسب جسمی و ناتوانی در تحمل حبس، دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. خانم راحمی پور، از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد و از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده است

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، راحله راحمی پور، فعال مدنی دوران محکومیت خود را در زندان اوین بسر میبرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، خانم راحمی پور ۷۱ ساله از بیماری های متعددی از جمله تومور مغزی رنج میبرد. وضعیت حال عمومی این فعال مدنی نامناسب است، بطوری که راه رفتن وی با لرزش همراه بوده و تحمل حبس با توجه به وضعیت جسمانی اش دشوار است. این امر موجب نگرانی نزدیکان او شده است. همچنین خانم راحمی پور علیرغم نیاز رسیدگی پزشکی تخصصی، کماکان از اعزام به بیمارستان و رسیدگی درمانی محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این فعال مدنی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “علیرغم اینکه خانم راحمی پور توانایی تحمل حبس را ندارد اما تاکنون برای او اقدامات لازمه انجام نشده است.”

خانم راحمی پور اوایل بهمن ماه سال گذشته، در پی حال نامناسب جسمانی به بیمارستان منتقل و پس از دو روز و انجام آنژیوگرافی قلب به زندان بازگردانده شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ به همراه ژیلا کرم زاده مکوندی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. چندی بعد خانم راحمی پور موقتا از زندان آزاد شد.

راحله راحمی پور به همراه دیگر متهم پرونده توسط شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین تحت عناوین “اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۷ خردادماه سال ۹۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

وی در نهایتا توسط دادگاه مذکور به شش سال حبس محکوم شد. خانم راحمی پور اواخر آبان ماه ۱۴۰۲، پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید