خانه  > slide, زندانیان  >  زندان عادل آباد شیراز؛ سجاد زارع و سیروس مولودی به مکان نامعلومی منتقل شدند

زندان عادل آباد شیراز؛ سجاد زارع و سیروس مولودی به مکان نامعلومی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – سجاد زارع و سیروس مولودی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان عادل‌ آباد شیراز، اخیراً از بند سبز این زندان به مکان نامعلومی منتقل شده اند و تاکنون با خانواده خود تماس تلفنی نداشته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد زارع و سیروس مولودی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان عادل‌ آباد شیراز به مکان نامعلومی منتقل شدند.

براساس اطلاعات دریافتی هرانا، این شهروندان از روز شنبه نوزدهم خردادماه به دلیل اعتراض به نحوه برخورد مسئول فروشگاه زندان عادل‌ آباد شیراز به صورت تنبیهی از بند سبز بزرگسالان این زندان خارج و به مکان نامعلومی منتقل شده اتد. همچنین آنها از آن روز تاکنون هیچگونه تماسی با خانواده خود نداشته اند، امری که به نگرانی خانواده آنان منجر شده است.

سجاد زارع اوایل دی ماه سال گذشته، توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به هفت سال و شش ماه حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به سه سال حبس و  دو سال تبعید به یکی از شهرستان های استان یزد محکوم شد.

همچنین سیروس مولودی، توسط دادگاه انقلاب به پنج سال حبس تعزیری و دو سال تبعید محکوم شد. اتهامات مطروحه علیه وی، “اقدم مسلحانە علیە امنیت ملی” عنوان شده است.

سیروس مولودی، فرزند اسماعیل اهل شهرستان مهاباد پیشتر در تاریخ دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، در شیراز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

گفتنی است، سجاد زارع که پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد، در مهرماه ۱۴۰۰ با پایان دوره محکومیت خود از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید