خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان نیشابور اعدام شد

یک زندانی در زندان نیشابور اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه سیزدهم خردادماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود، در زندان نیشابور به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز یکشنبه سیزدهم خرداد ۱۴۰۳، یک زندانی در زندان نیشابور اعدام شد.

هویت وی، ایمان رضایی پور، حدوداً چهل ساله گزارش شده است.

در این گزارش آمده است: “این زندانی پدر دو فرزند بود و از سه سال پیش به اتهام قتل عمد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. وی دو بار دیگر نیز جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، اما هر بار با اخذ مهلت از شکات به بند بازگشته بود. خانواده مقتول ۵ میلیارد تومان پول به ازای خون‌ بها طلب کرده بودند که خانواده رضایی‌ پور موفق به پرداخت آن نشدند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید