خانه  > slide, زندانیان  >  بیش از یک سال بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت نسیم غلامی سیمیاری در زندان اوین

بیش از یک سال بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت نسیم غلامی سیمیاری در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – نسیم غلامی سیمیاری، متهم سیاسی علیرغم گذشت بیش از ۳۷۰ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسیم غلامی سیمیاری کماکان در بازداشت بسر میبرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، خانم غلامی بیش از یک سال است که به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین بسر میبرد. او سه بار در دادسرای اوین از بابت اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و بغی، مورد تفهیم اتهام قرار گرفته، با این حال تاکنون جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات او برگزار نشده است.

نسیم غلامی سیمیاری در تاریخ بیست و هشتم اردیبهشت ۱۴۰۲، توسط ماموران اطلاعات سپاه در یکی از خیابان‌های تهران بازداشت شد.

خانم غلامی پس از بازداشت به بند یک الف سپاه پاسداران انتقال یافت و مورد بازجویی قرار گرفت. او پس از دو ماه به بند دو الف زندان اوین منتقل شد و نهایتا در تاریخ چهارم مهرماه ۱۴۰۲ به بند زنان این زندان انتقال داده شد.

وی نهایتا پس از پنج ماه بازداشت در دادسرای اوین توسط بازپرس ناصر جلایر سرتقی از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و بغی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

به گفته یکی از دوستان نزدیک خانم سیمیاری، “وی در زمان بازداشت مورد شکنجه روحی و جسمی قرار گرفت و در بازداشتگاه، اعترافات اجباری در مقابل دوربین از این شهروند اخذ شد. اعترافاتی که به صورت دیکته شده به او ارائه و به اجبار بازجو شفاها از وی اخذ شد.”

نسیم غلامی سیمیاری، متولد ۲۲ تیرماه ۱۳۶۷ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید