خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت شهریار نصرالهی در زندان اراک

گزارشی از آخرین وضعیت شهریار نصرالهی در زندان اراک

خبرگزاری هرانا – شهریار نصرالهی، زندانی سیاسی در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه با پایان ایام مرخصی به زندان اراک بازگشت. از آن تاریخ تاکنون وی با خانواده خود تماس تلفنی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهریار نصرالهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اراک محروم از تماس تلفنی است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ۱۴۰۳ آقای نصرالهی با پایان ایام مرخصی به زندان اراک بازگشت. از آن زمان تاکنون وی از تماس تلفنی با خانواده خود محروم مانده، امری که افزایش نگرانی های خانواده وی را در پی داشته است.

در تاریخ پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، شهریار نصرالهی با قرار کفالت پانصد میلیون تومانی به مرخصی اعزام شده بود.

آقای نصرالهی در تاریخ بیستم اسفندماه سال ۱۴۰۱، توسط ماموران امنیتی در خرم آباد بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اراک انتقال یافت. وی نهایتا پس از یک ماه بازداشت در این نهاد امنیتی به زندان اراک منتقل شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات شهریار نصرالهی در تاریخ پازدهم مهرماه سال ۱۴۰۲، در شعبه دوم دادگاه انقلاب اراک برگزار شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و پنجم مهرماه، توسط شعبه قضایی مذکور به ریاست قاضی حسینی از بابت اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام” مجموعا به پنج سال حبس محکوم شد.

شهریار نصرالهی، متولد سال ۱۳۶۵، پدر سه فرزند و شهروند ساکن اراک است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید