خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سالار طاهرافشار و ودود اسدی به دادگاه احضار شدند

سالار طاهرافشار و ودود اسدی به دادگاه احضار شدند

خبرگزاری هرانا – سالار طاهرافشار و ودود اسدی، فعالین ترک (آذربایجانی) با دریافت ابلاغیه ای جهت دفاع از اتهام انتسابی به شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سالار طاهرافشار و ودود اسدی به دادگاه احضار شدند.

بر اساس احضاریه ای که توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی صادر و امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه به این افراد ابلاغ شده است، از آقایان طاهرافشار و اسدی خواسته شده تا ظرف مدت دو روز برای دفاع از اتهام اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت ملی در این شعبه حاضر شوند.

جلسه بازپرسی سالار طاهرافشار و ودود اسدی به همراه دو فعال ترک (آذربایجانی) دیگر به نام های سعید جمالزاده و بهنام باباش پور، در تاریخ یکم اردیبهشت ماه در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای اوین برگزار شده بود.

در بهمن‌ ماه ۱۴۰۲، آقای اسدی توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در رشت بازداشت و اسفندماه همان سال به زندان اوین منتقل شده بود. این شهروند نهایتا چند روز بعد با تودیع وثیقه از این زندان آزاد شد.

در خصوص آقای طاهر افشار نیز گفتنی است، در تاریخ هفدهم بهمن ماه ۱۴۰۲، وی توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. این فعال ترک (آذربایحانی) در تاریخ ۹ اسفند سال گذشته با تودیع وثیقه آزاد شد.

او پیش از این نیز از بابت پرونده ای دیگر در تاریخ بیست و هشتم آذرماه ۱۴۰۲ بازداشت و جلسه دادرسی به اتهامات او مورخ هفتم بهمن ماه همان سال در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد. این فعال ترک (آذربایجانی) به اتهام معاونت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید