خانه  > سایر گروهها  >  اشنویه؛ یک متهم به مجازات جایگزین حبس محکوم شد

اشنویه؛ یک متهم به مجازات جایگزین حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم در اشنویه توسط دادگاه کیفری این شهرستان به جای مجازات حبس، به تهیه اقلام مورد نیاز کودکان معلول به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مجازات جایگزین حبس برای یک متهم در اشنویه صادر شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این خصوص گفت: “دادگاه کیفری دو شهرستان اشنویه، با احراز شرایط قانونی، متهم پرونده‌ای را به تهیه هجده بسته تشک مواج برای استفاده معلولین زخم بستری، یکصد و پنجاه بسته پوشینه بیماران، یک دستگاه جاروبرقی و تجهیز کتابخانه و البسه ورزشی و تحصیلی برای کودکان بی‌سرپرست و معلول امید زندگی با نظارت اجرای احکام کیفری این شهرستان به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، جایگزین از حبس تعزیری مکلف کرد”.

عتباتی ادامه داد: “اداره کل بهزیستی به عنوان نهاد پذیرنده در حکم صادره تعیین شده تا تحت نظر این اداره کل حکم جایگزین حبس به مرحله اجرا درآید”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است. بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید