خانه  > slide, اعدام  >  سه زندانی در زندان سلماس اعدام شدند

سه زندانی در زندان سلماس اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه، حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان سلماس به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۴۰۳، سه زندانی در زندان سلماس اعدام شدند.

هویت یکی از آنها “اصغر حاجی زاده، ۴٧ ساله، اهل سلماس، متأهل و پدر سه فرزند هشت ساله، ۲۲ و ۲۳ ساله” توسط هرانا هرانا احراز شده است.

بر اساس گزارشاتی که به دست هرانا رسیده است، آقای حاجی زاده و دو زندانی دیگر که یکی از آنها اهل مهاباد و دیگری اهل روستای “خرگوش” واقع در سلماس بودند، پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شدند. آقای حاجی زاده روز پنجشنبه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید