خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت پنج کارگر انجامید

فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت پنج کارگر انجامید

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، پنج کارگر در سروستان و کوهبنان دچار حادثه شدند. طی این حوادث، چهار کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر مصدوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۴۰۳، سه نفر از راهداران در حین خدمت جان خود را از دست دادند و یک راهدار دیگر نیز مجروح شد.

بر اساس این گزارش، در پی وقوع یک حادثه در محور شیراز-سروستان تعدادی از راهداران شهرستان سروستان برای ایمن‌سازی صحنه حادثه به محل حادثه اعزام می‌شوند. در حین کار، با خروج یک تریلی از محور، سه نفر از راهداران جان خود را از دست میدهند و یک راهدار دیگر نیز مجروح میشود.

ریزش زغال سنگ جان کارگر معدن کوهبنان را گرفت

به گزارش رکنا، شامگاه پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۴۰۳، وقوع حادثه در یکی از کارگاه‌های معدن اصلی زغال سنگ منطقه طغرالجرد کوهبنان جان یک کارگر را گرفت.

بر اساس این گزارش، یکی از نیروهای معدن اصلی زغال سنگ کوهبنان، به نام حسن صیاد، چهل ساله که متاهل و پدر دو فرزند بود، به دلیل ریزش زغال سنگ در کارگاه‌های معدن اصلی زغال سنگ منطقه طغرالجرد جان خود را از دست داد.

فرماندار کوهبنان با اشاره به اینکه این کارگر یکی از نیروهای ماهر این معدن بود، خاطرنشان کرد: طبق نخستین گزارشات به دلیل ریزش زغال در این کارگاه این حادثه رخ داد و این کارگر جان خود را از دست داد. با بازرسی از محل حادثه نتیجه و علت اصلی آن به زودی اعلام خواهد شد.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید