خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه، شماری از شهروندان اهل رمشک واقع در استان کرمان در مقابل معدن مس این شهر، جمعی از کارگران بیکار بومی شهرستان شوش مقابل شرکت نیشکر هفت‌تپه و گروهی از خریداران آپارتمان‌های ارتش مقابل ستاد کل نیروهای مسلح در تهران دست به تجمع زدند. همچنین روز گذشته، جمعی از شهروندان ساکن جکیگور در داخل ساختمان اداره آب و فاضلاب راسک دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۴۰۳، شماری از شهروندان اهل رمشک واقع در استان کرمان در مقابل معدن مس این شهر دست به تجمع و تحصن زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به مصادره زمین های خود توسط ارگان های دولتی صورت گرفته است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است؛ شهروندان رمشک حدود دو سال است که سند زمین های کشاورزی خود را دریافت کردند اما این زمین ها توسط معدن مس و ارگان های دولتی مصادره شدند.

قابل ذکر است که طی روزهای گذشته، دو تن از افراد حاضر در این تجمعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

تجمع اعتراضی شهروندان در راسک

به گزارش حال وش، روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه، جمعی از شهروندان ساکن جکیگور در داخل ساختمان اداره آب و فاضلاب راسک دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

در این گزارش به نقل از یکی از حاضران در این تجمع آمده است: این تجمع در اعتراض به بحران بی آبی، و خلف وعده و بی تفاوتی مسئولین صورت گرفته است. معضل بی آبی جکیگور سه ساله شد. مسئولین از فرماندار، بخشدار، نماینده مردم و فرماندهان سپاه در همان سال های اولیه قول ترمیم لوله‌های غیراستاندارد و حل مشکل بی آبی را داده بودند که با گذشت سه سال تاکنون این معضل پابرجاست و اهالی دهستان جکیگور در فصول گرم سال محروم از آب شرب بهداشتی هستند.

تجمع اعتراضی کارگران و شهروندان در شوش و تهران

به گزارش بی بی سی فارسی، امروز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه، گروهی از کارگران بیکار بومی شهرستان شوش، مقابل شرکت نیشکر هفت تپه و جمعی از خریداران آپارتمان‌های ارتش مقابل ستاد کل نیروهای مسلح در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران خواستار اشتغال به کار و بهبود وضعیت معیشتی شان هستند.

تجمع خریداران آپارتمان‌های ارتش در اعتراض به توقف ساخت این پروژه در ضلع شمالی باغ گیاه شناسی تهران صورت گرفته است.

تمکین از رای دیوان عدالت اداری و الزام به اجرای تعهد ساخت بر اساس برگه واگذاری و دفترچه قرارداد در پهنه d طبق نقشه قبلی از جمله مطالبات این مالکان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید