خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  همزمان با دو اعتصاب صنفی؛ دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

همزمان با دو اعتصاب صنفی؛ دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه، جمعی از نیسان داران در مقابل ساختمان اداره کل راهداری استان خراسان رضوی واقع در مشهد، گروهی از کارگران شرکت کاغذ پارس برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان شوش، شماری از مالباختگان شرکت رضایت خودرو طراوت نوین مقابل دادگستری قزوین و گروهی از مالباختگان پروژه مسکن‌ سازی «آبشار طلایی» در خرم آباد، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. همچنین، شماری از پزشکان خانواده در مازندران و تعدادی از رانندگان کامیون در راسک، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان از انجام فعالیت های روزانه خود امتناع کرده و دست به اعتصاب زدند. از سوی دیگر روز گذشته، گروهی از کارگران شرکت «میان آب» در شوش و تعدادی از بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی در اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، جمعی از نیسان داران در مقابل ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی واقع در مشهد تجمع کردند.

تجمع این افراد در اعتراض به پایین بودن کرایه ها و دیگر مطالبات شان صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی کارگران کاغذ پارس در شوش

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، گروهی از کارگران شرکت کاغذ پارس، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان برای دومین روز متوالی، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان شوش دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران به دلیل اجرا نشدن تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانکاری به قراردادی و تامین نشدن امنیت شغلی خود با متوقف شدن برخی خطوط تولیدی کارخانه صورت گرفته است.

این کارگران معترض خواستار حذف شرکت پیمانکاری، که هیچ مسئولیت و تعهدی را در قبال کارگران نمی پذیرد، هستند. همچنین امنیت شغلی این کارگران با تداوم توقف تولیدات کارخانه در خطر است.

لازم به ذکر است، روز گذشته این کارگران در اعتراض به اخراج صد نفر از آنان، عدم پرداخت دو ماه از مطالبات مزدی و دیگر مطالباتشان در مقابل ساختمان مذکور دست به تجمع زده بودند.

تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت رضایت خودرو طراوت نوین

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، جمعی از مالباختگان شرکت رضایت خودرو طراوت نوین در قزوین دست به تجمع زدند.

این تجمع در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات این شهروندان در مقابل دادگستری استان قزوین صورت گرفته است. این افراد، علیرغم پرداخت وجه خودرو ثبت نامی به این شرکت، تاکنون موفق به دریافت خودرو و یا پس گرفتن مبالغ پرداختی خود نشده اند.

تجمع اعتراضی خریداران پروژه مسکن‌ سازی «آبشار طلایی» در خرم آباد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، گروهی از خریداران پروژه‌ مسکن ملّی در شهر خرم‌ آباد موسوم به پروژه‌ «آبشار طلایی» مقابل استانداری لرستان تجمع کردند.

این شهروندان از تأخیر سه‌ ساله در ساخت منازل این پروژه شکایت دارند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود هستند. آنها میگویند که به خاطر همکاری‌ نکردن شهرداری در صدور پروانه‌ ساخت و همچنین پایین‌ بودن تعداد پیمانکارها نسبت به تعداد بالای واحدها (۲۲۰۰)، این پروژه در مرحله‌ بتن‌ ریزی متوقف شده است.

معترضان همچنین می‌گویند مبلغ ۴۰ میلیون اولیه را سه سال پیش پرداخت کرده‌اند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی در اهواز

به گزارش شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ۱۴۰۳، جمعی از بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و عدم تحقق خواسته‌ های آنها صورت گرفته است.

تجمع کارگران فصلی نیشکر «میان آب» در شوش

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه، گروهی از کارگران فصلی کشت و صنعت نیشکر «میان آب» با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری شوش، خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی خود شدند.

در این گزارش آمده است: شماری از کارگران فصلی مزارع نیشکر کشت و صنعت «میان آب» که از چند روز پیش به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود و دو ماه مزد معوقه اعتراض کرده‌ اند، با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری شوش بر تحقق خواسته‌های خود پافشاری کردند. آنها خواستار آغاز فعالیت خود در مزارع نیشکر و دریافت مطالبات پرداخت نشده خود هستند.

این کارگران که در حال حاضر منتظر بازگشت به کار خود در مزارع نیشکر هستند و وضعیت شغلی آن‌ها نامشخص است، گفتند: کارگران مزارع نیشکر، فصلی کار می‌کنند و با شروع فصل برداشت مزارع نیشکر که با ماشین‌ آلات نی‌ بری انجام میشود تا اواسط اردیبهشت ماه که شروع فصل کشت و آبیاری مزارع است، کاری برای انجام دادن ندارند. همچنین دیگر مطالبه ما، تبدیل وضعیت شغلی از فصلی به دائمی و مشخص شدن وضعیت دو ماه حقوق معوقه فصل قبل است که هنوز دریافت نکرده‌ ایم.

اعتصاب رانندگان کامیون در راسک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، شماری از رانندگان کامیون در راسک، در اعتراض به کاهش سهمیه سوخت و دیگر مطالباتشان در مقابل کارخانه سیمان جکیگور از توابع بخش مرکزی راسک،  دست به اعتصاب زدند.

گفته می‌شود که کرایه بار این کامیون داران به دلیل قطع سهمیه سوخت از سوی شرکت نفت برای آنها بسیار پایین است و آنها قادر به فراهم کردن مایحتاج و هزینه‌ های خود و خودروها نیستند. آنها با وجود اعتراض و اعتصاب، هیچگونه پاسخی از سوی مسئولین دریافت نکرده‌ اند.

اعتصاب پزشکان خانواده در مازندران

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، شماری از پزشکان خانواده در استان مازندران، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و عدم رسیدگی به خواسته هایشان، از انجام فعالیت امتناع کرده و دست به اعتصاب زدند.

پرداخت نشدن سه ماه حقوق و نیز سه فصل هزینه ۲۰ درصد ارزیابی پزشکان خانواده شهری از سوی تامین اجتماعی، باعث شد تا تعدادی از پزشکان خانواده در استان مازندران دست به اعتصاب بزنند و یا خدمات به مراجعه کنندگان ارائه نکنند و یا اینکه در صورت ارائه خدمات به آنها هزینه ویزیت گزاف دریافت کنند.

یکی از این پزشکان، دلیل اعتصاب خود و برخی دیگر از همکارانش را دریافت نکردن حقوق به مدت چند ماه ذکر کرد و گفت: در حالیکه براساس چارچوب های اداری، پزشکان خانواده موظف به ارائه خدمات به افراد زیرپوشش خود در ساعات مختلف روز و عصر هستند و به صورت دائم در مطب حضور دارند اما از حمایت های مالی لازم برخوردار نیستند و ماهها حقوق دریافت نکرده اند. زندگی هزینه دارد و به طور قطع این روند پرداختی موجب اختلال در زندگی پزشکان خانواده مازندران شده است.

به گفته این پزشک خانواده حضور بی وقفه در مطب باعث شده این پزشکان نتوانند مشغول کار دیگری شوند تا هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید