خانه  > کودکان  >  طی یک سال اخیر؛ بیش از هشت هزار دانش آموز در ایلام به مناطق عملیاتی اعزام شدند

طی یک سال اخیر؛ بیش از هشت هزار دانش آموز در ایلام به مناطق عملیاتی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، طی یک سال اخیر هشت هزار و ۹۷۰ دانش آموز در ایلام به اردوی موسوم به “راهیان نور” اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرمانده سپاه استان ایلام از اعزام بیش از هشت هزار دانش آموز به اردوی موسوم به “راهیان نور” در یک بازه زمانی یکساله، خبر داد.

فرمانده سپاه استان ایلام در این خصوص گفت: در سال گذشته هشت و هزار و ۹۷۰ دانش آموز این استان به اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

شاکرمی همچنین اظهار داشت: از فردا با هماهنگی انجام شده با آموزش و پرورش سه هزار و ۵۶۰ دانش‌آموز که در درس های آمادگی دفاعی شرکت کرده‌اند، در میدان تیر حضور خواهند یافت.

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است. بنابر این تعهدنامه، استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است، با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام و ازدواج قانونی کودکان، این قسمت از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال، نادیده گرفته می‌ شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید