خانه  > slide, زندانیان  >  علیرضا قنبری و جواد محمدی‌ فرد جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شدند/ سند

علیرضا قنبری و جواد محمدی‌ فرد جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شدند/ سند

خبرگزاری هرانا – علیرضا قنبری و جواد محمدی‌ فرد، شهروندان ساکن شهرستان ارومیه، جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان این شهر منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا قنبری و جواد محمدی‌ فرد جهت اجرای حکم حبس بازداشت شدند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این شهروندان ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “بازداشت آقایان محمدی‌ فرد و قنبری روز سه شنبه چهاردهم فروردین ۱۴۰۳، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی آنها صورت گرفته است. این شهروندان پس از دستگیری، برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شدند.”

آقای محمدی‌ فرد در تیرماه سال ۱۴۰۱ و آقای قنبری در مردادماه همان سال توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شدند. این شهروندان نهایتا در آذر ماه همان سال، با تودیع وثیقه از زندان ارومیه آزاد شدند.

در تیرماه سال ۱۴۰۲، علیرضا قنبری و جواد محمدی‌ فرد در یک پرونده مشترک توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به حبس محکوم شدند.

آقای محمدی فر از بابت اتهام “سردستگی در اقدام علیه امنیت ملی از طریق فرخوان جهت اغتشاش و عضوگیری” به چهار سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبر و بنیان گذار جمهوری اسلامی” به شانزده ماه حبس محکوم شد. همچنین آقای قربانی از بابت اتهام عضویت در گروه های مخالف نظام، به چهار سال حبس، از بابت اتهام “توهین به بنیان گذار جمهوری اسلامی” به شانزده ماه حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شد.

رای مذکور در بهمن ماه سال ۱۴۰۲، توسط شعبه ۲۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی چهار حبس در خصوص این متهمان سیاسی قابل اجرا خواهد بود.

جواد محمدی فرد چهل و چهار ساله، مجرد و علیرضا قنبری حدودا پنجاه ساله، متاهل پدر دو فرزند و هر دو ساکن ارومیه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید