خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  محکومیت کریم بستانچی به حبس و جزای نقدی تا مجازات تکمیلی

محکومیت کریم بستانچی به حبس و جزای نقدی تا مجازات تکمیلی

خبرگزاری هرانا – کریم بستانچی خضرآباد، فعال صنفی معلمان در دو پرونده مجزا توسط دادگاه های انقلاب و کیفری ارومیه به سه ماه حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و مجازات تکمیلی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، کریم بستانچی خضرآباد محکوم شد.

بر اساس حکمی که روز چهارشنبه هشتم فرودین ۱۴۰۳ توسط شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو مجتمع “شهید بهشتی”‌ ارومیه صادر شده است، آقای بستانچی از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی” به پرداخت پانزده میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت و ضبط تلفن همراه متعلق به وی به نفع دولت محکوم شده است.

افزون بر این آقای بستانچی در بخش دیگری از پرونده خود توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام به نفع گروه های معاند” به تحمل سه ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده است.

این فعال صنفی پیشتر توسط هیات بدوی تخلفات اداری کارمندان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی به بازنشستگی اجباری با تقلیل یک گروه محکوم شده بود.

کریم بستانچی خضرآباد، فعال صنفی معلمان، متولد ۱۳۵۳، فرزند سیف اله، متاهل، اهل و ساکن ارومیه، بیست و هفت سال سابقه کار در وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه خود داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید