خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علیرغم گذشت نزدیک به سه ماه؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی ابوالحسن منتظر در بند ۲۰۹ اوین

علیرغم گذشت نزدیک به سه ماه؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی ابوالحسن منتظر در بند ۲۰۹ اوین

خبرگزاری هرانا – ابوالحسن منتظر، متهم سیاسی ۶۴ ساله علیرغم گذشت هشتاد و هشت روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالحسن منتظر در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی با تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای منتظر علیرغم گذشت ۸۸ روز از زمان دستگیری، به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد. کماکان جلسه بازپرسی برای او برگزار نشده و همچنان از اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی حاصل نشده است. وی از دسترسی به وکیل محروم مانده است.”

پیشتر یک منبع مطلع به هرانا گفته بود: “ابوالحسن منتظر از بیماریهای متعددی از جمله بیماری‌ های قلبی، ریوی، کلیه، مجاری ادراری و آرتروز رنج میبرد. خانواده وی تاکنون موفق به ملاقات با او نشده اند. امری که منجر به افزایش نگرانی های آنها در خصوص وضعیت جسمانی آقای منتظر شده است.”

ابوالحسن منتظر در تاریخ یکم دی ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

ابوالحسن منتظر پیشتر در سال ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و چندی بعد آزاد شد. وی در نهایت توسط دادگاه انقلاب تهران به پنج سال حبس محکوم شد. آقای منتظر در سال ۹۹ جهت تحمل حبس به زندان منتقل شد و در فروردین ماه سال جاری پس از تحمل ۳ سال حبس به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

ابوالحسن منتظر، ۶۴ ساله و از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید