خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بیش از ۸۰ روز بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت بابک علی پور در زندان اوین

بیش از ۸۰ روز بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت بابک علی پور در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – بابک علی پور، متهم سیاسی علیرغم گذشت هشتاد و هشت روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بابک علی پور در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی با تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای علی پور علیرغم گذشت ۸۸ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد. تاکنون جلسه بازپرسی برای او برگزار نشده و همچنان از اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی در دست نیست. حتی آقای جابریان، بازپرس شعبه پنجم دادسرای اوین از پذیرش وکالت وکیل انتخابی او خودداری میکند.”

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، تاکنون برای این متهم سیاسی جلسه بازپرسی تشکیل نشده است. همچنین وی از دسترسی به وکیل انتخابی محروم مانده است.

در تاریخ یکم دی ماه سال جاری، بابک علی پور توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

بابک علی پور به همراه برادرش روزبه علی پور در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه ۹۷ در بازار تره بار رشت در حال کار دستگیر شدند. سرانجام بابک علی پور توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات “عضویت در گروه‌های مخالف نظام و توهین به رهبری” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد. در نهایت بابک علی پور از تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و راهی زندان لاکان رشت شده بود.

بر اساس اظهارات این منبع مطلع، بابک علی پور، که اهل شهرستان رشت است، پیشتر در بهار سال جاری، پس از دو سال تحمل حبس، از بند ۴ زندان اوین آزاد شده بود. به نظر می‌رسد این دو سال حبسی که وی در زندان اوین سپری کرده، بخشی از دوران محکومیتش بوده که در زندان لاکان رشت گذرانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید