خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بابک علی پور جهت تحمل حبس راهی زندان رشت شد

بابک علی پور جهت تحمل حبس راهی زندان رشت شد

خبرگزاری هرانا –  بابک علی پور شهروند گیلانی، روز چهارشنبه جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان لاکان شهر رشت شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. برادر وی روزبه علی پور نیز از بابت اتهام توهین به رهبری به ۱ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده و از اردیبهشت ماه سال جاری در حال تحمل حبس است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸، بابک علی پور، شهروند ساکن یکی از روستاهای اطراف رشت جهت تحمل حبس راهی زندان لاکان این شهر شد.

گفته می شود پیش از این حکم صادره در دادگاه بدوی عینا به تائید رسیده و به وی ابلاغ شده است.

بابک علی‌پور و برادرش روزبه در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه ۹۷، در یکی از روستاهای اطراف شهر رشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این دو شهروند به گزارشگر هرانا گفته بود: “مأموران امنیتی پس از بازداشت آنها در همان روز به منزل مادریشان رفته و پس از تفتیش محل تعدادی از وسایل شخصی آنان را با خود بردند”.

در شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت، روزبه علی پور از بابت اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس و بابک علی پور به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. میزان محکومیت روزبه علی پور پس از اعتراض به رای صادره به ۱۸ ماه حبس تعزیری تقلیل یافته بود.

حدود چهار ماه پس از بازداشت این دو برادر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان رشت آزاد شدند.

روزبه علی پور نیز از تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری در این زندان در حال تحمل دوران محکومیت ۱۸ ماهه خود است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید