خانه  > slide, اصناف, زندانیان  >  سلیمان عبدی با تودیع وثیقه از زندان سقز آزاد شد

سلیمان عبدی با تودیع وثیقه از زندان سقز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سلیمان عبدی، عضو انجمن صنفی معلمان سقز و زیویه، امروز یکشنبه بیستم اسفندماه با تودیع وثیقه از زندان سقز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه بیستم اسفند ۱۴۰۲، سلیمان عبدی از زندان آزاد شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آزادی آقای عبدی با تودیع وثیقه ششصد میلیون تومانی از زندان سقز صورت گرفته است.”

در تاریخ سیزدهم اسفندماه سال جاری، سلیمان عبدی جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان سقز منتقل شد.

وی در شهریورماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب سقز، از بابت اتهام “تبلیع علیه نظام” به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

سلیمان عبدی پیشتر نیز در تیرماه سال جاری در پرونده ای دیگر توسط شعبه ۱۰۵ دادگاە کیفری دو سقز از بابت اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” بە هشت ماە حبس و تحمل هفتاد ضربه شلاق محکوم شد. حکم حبس صادره بە ۷۲۰ ساعت تدریس بە افراد کمیتە‌ امداد تبدیل شد و مجازات شلاق نیز بە مدت دو سال به تعلیق در آمد.

سلیمان عبدی در تاریخ بیست و هشتم اسفندماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و جهت انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شد. او مورخ شانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲، با پایان مراحل بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان سقز انتقال یافت. این فعال صنفی معلمان نهایتا در تاریخ بیست و یکم فروردین ۱۴۰۲، با تودیع وثیقه از زندان سقز آزاد شد.

سلیمان عبدی، معلم و عضو انجمن صنفی معلمان کردستان شاخه سقز و زیویه، پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخوردهای قضایی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید