خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا

معوقات مزدی کارگران شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا

خبرگزاری هرانا – کارگران شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای چند ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) نسبت به عدم پرداخت مطالبات چند ماهه خود گلایه دارند.

بر اساس این گزارش، کماکان عدم پرداخت ۳ تا ۴ ماه دستمزد معوقه نزدیک به ۲ هزار کارگر پیمانکاری و ۶۸۰ کارگر قرارداد مستقیم شرکت مذکور در استان بوشهر هنوز ادامه دارد.

یکی از کارگران این شرکت اظهار داشت: مسئله اصلی در صدرا تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر، معوقات حقوقی نیروی کار پیمانکاری در ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن به تعویق افتاده و کارگران قرارداد مستقیم نیز از آذر ماه حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگر افزود: تاکنون هیچ مسئولی به کارگران پاسخگو نبوده و بلاتکلیفی در وضعیت کارگران باعث ترک محل کار توسط بسیاری از آنان شده است. یکی از شرکت‌های پیمانکاری در مجموعه صدرا حتی فعالیت خود را متوقف کرده است.

به گفته وی، شرکت صدرا قادر به پرداخت دستمزد ماهانه کارگران خود نیست و حتی سهمیه قند و چای کارگران از آذر ماه قطع شده است. همچنین، حق بیمه کارگران از دی ماه به تأمین اجتماعی پرداخت نشده است و بازنشستگی کارگران مشمول قانون سخت و زیان‌آور نیز با مشکلاتی روبه‌رو است.

او در پایان گفت: با توجه به شرایط فعلی، احتمال پرداخت کامل بدهی‌ها به کارگران بسیار کم است. طی یک سال گذشته طبع افزایش چند برابری قیمت برخی کالاهای مصرفی و غیرمصرفی زندگی برای ما کارگرای حداقل بگیر بسیار سخت شد، بنابراین درخواست ما وصول مطالبات قدیمی همراه با پرداخت به موقع حقوق ماهانه است هرچند که ارزش ریالی مطالبات قدیمی به مرور کاهش یافته و در صورت‌ عدم پرداخت، دیگر ارزش پیگیری نخواهند داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید