خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زندان اوین؛ مصطفی تاجزاده به سلول انفرادی منتقل شد

زندان اوین؛ مصطفی تاجزاده به سلول انفرادی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین، به صورت تنبیهی به سلول انفرادی منتقل شد. امکان برقراری تماس تلفنی از آقای تاجزاده و دو زندانی دیگر به نام های سعید مدنی و حسین رزاق، سلب شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین، به سلول انفرادی منتقل شد.

فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر مصطفی تاجزاده با انتشار مطلبی در این رابطه اعلام کرد که آقای تاجزاده به دلیل اعلام موضع تحریم انتخابات مجلس و انتشار مصاحبه‌هایی از داخل زندان، به دستور نهادهای امنیتی و مقامات قضایی به سلول انفرادی منتقل شده است.

همزمان دو زندانی دیگر به نام های حسین رزاق و سعید مدنی به دلایل مشابه به سالن های دیگری از زندان منتقل شده اند.

به نوشته خانم محتشمی پور، به دنبال جابجایی های صورت گرفته، امکان برقراری تماس تلفنی از آقایان تاجزاده، رزاق و مدنی به صورت تنبیهی از آنها سلب شده است.

مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی شناخته شده، روز هفدهم تیر ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد.

او پس از چند ماه بلاتکلیفی در زندان اوین، در مهرماه ۱۴۰۱ به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام، توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به هشت سال حبس محکوم شده بود که پنج سال آن قابل اجرا است.

آقای تاجزاده پیش از این نیز بابت فعالیت های خود سابقه برخوردهای قضایی و تحمل حبس داشته است.

در خصوص سعید مدنی، جامعه شناس، نویسنده و حسین رزاق، فعال رسانه ای نیز گفتنی است، این افراد در خردادماه امسال در خصوص پرونده ای که در دوران حبس علیه آنها گشوده شد، مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

آقای مدنی تاکنون پژوهش‌هایی در زمینه مسایل اجتماعی ایران از جمله فقر و نابرابری، اعتیاد، کودک آزاری، خشونت علیه زنان، تن فروشی، رفاه اجتماعی و امثال آن را در زمینه اجتماعی منتشر کرده است. وی در سال‌های ۱۳۷۳، ۱۳۷۹، ۱۳۸۰ و ۱۳۹۰ نیز سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

همچنین در دیماه ۱۴۰۰، گذرنامه آقای مدنی در فرودگاه ضبط و از خروج وی از کشور جلوگیری شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید