خانه  > کودکان  >  برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ هزاران دانش آموز به مناطق عملیاتی اعزام شدند

برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ هزاران دانش آموز به مناطق عملیاتی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، ۳۵۰ دانش آموز در شیراز و ۱۶۰ دانش‌ آموز در شهرستان آغاجاری به اردوی موسوم به “راهیان نور” در مناطق عملیات جنوبی کشور اعزام شدند. همچنین به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۱ هزار دانش‌آموز مقطع متوسطه استان به این مناطق اعزام شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بسیج، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شیراز از اعزام صدها دانش آموز به اردوی موسوم به “راهیان نور” خبر داد.

احمد جعفری در این خصوص گفت: ۳۵۰ دانش‌ آموز ناحیه سه آموزش و پرورش شیراز با ۷ دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

وی تصریح کرد: “این دانش آموزان با روایت‌گری راویان ضمن آشنایی با فرهنگ دفاع‌ مقدس، حماسه رزمندگان اسلام و طریقه عملیات‌های ایرانیان در جنگ تحمیلی، از یادمان‌های علقمه، پادگان شهید محمودوند معراج الشهدای اهواز، یادمان بیت المقدس و نمایشگاه دست‌آورد‌های نیروی هوافضای سپاه پاسداران، دهلاویه دیدن کردند.”

شهرستان آغاجاری؛ اعزام بیش از ۱۰۰ دانش آموز به مناطق عملیاتی

به گزارش بسیج، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آغاجاری گفت که ۱۶۰ دانش آموز دوره متوسط دوم به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور اعزام شدند.

حمید قنواتی در این خصوص گفت: این دانش آموزان به همراه معلمان و راویان به منطقه عملیاتی هویزه اعزام شدند.

استان بوشهر؛ اعزام ۱۱ هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی 

به گزارش بسیج، از ابتدای سال جاری تاکنون یازده هزار دانش‌آموز مقطع متوسطه در استان بوشهر به اردوی موسوم به “راهیان نور” اعزام شدند.

علی موحدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این خصوص گفت: اعزام این دانش آموزان به مناطق عملیاتی با مشارکت سپاه این استان صورت گرفته است.

ابتدای بهمن ماه سال جاری، علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر، از اعزام ۶ هزار دانش آموز دختر این استان به این مناطق عملیاتی خبر داد. علاوه بر این، ۱۲۰ نوجوان در بخش ساحلی شهر دلوار استان بوشهر و ۲۶۶ دانش‌آموز پسر از شهرستان دشتی این استان به اردوی موسوم به “راهیان نور” اعزام شده بودند.

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است. بنابر این تعهدنامه، استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است، با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام و ازدواج قانونی کودکان، این قسمت از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال، نادیده گرفته می‌ شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید