خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بیش از پنج ماه بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت فریبا اسدی در زندان کچویی کرج

بیش از پنج ماه بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت فریبا اسدی در زندان کچویی کرج

خبرگزاری هرانا – فریبا اسدی، متهم سیاسی، علیرغم گذشت بیش از پنج ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان کچویی کرج بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فریبا اسدی در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم اسدی علیرغم گذشت بیش از پنج ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان کچویی کرج بسر میبرد. همچنین، نزدیک به چهار ماه است که پرونده او از بابت اتهاماتی از جمله تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به شعبه اول دادگاه انقلاب کرج ارجاع داده شده، اما تاکنون تعیین وقت نشده است.”

پیشتر یک منبع مطلع به هرانا گفته بود: “فریبا که از بیماری های قلبی رنج میبرد، از رسیدگی پزشکی مناسب در زندان محروم مانده است.”

اواخر شهریورماه سال جاری، فریبا اسدی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.

وی در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای کرج مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

فریبا اسدی پیشتر به همراه سه هم پرونده ای خود در بهمن ماه سال ۹۹ از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چندی بعد با تودیع وثیقه آزاد شد. وی نهایتا مورخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا در تاریخ ۱۳ دی ۱۴۰۰، در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در دوران حبس از بابت گشایش دو پرونده مجزا، مجموعا به چهارسال و سه ماه و یک روز حبس محکوم شد.

وی نهایتا اواخر بهمن ماه سال گذشته، به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان اوین آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید