خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ ۹۰ دانش آموز به مناطق عملیاتی اعزام شدند

برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ ۹۰ دانش آموز به مناطق عملیاتی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، ۹۰ دانش‌ آموز در شهرستان فراهان به اردوی موسوم به “راهیان نور” اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری بسیج، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان از اعزام ده ها دانش آموز به اردوی موسوم به “راهیان نور” خبر داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان در این خصوص گفت: در دومین مرحله از اعزام کاروان‌های راهیان نور، ۹۰ دانش آموز پسر فراهانی مقطع دوم متوسطه با دو دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

نعمت الله نجفی در ادامه افزود: این دانش‌آموزان از مناطق عملیاتی جنوب کشور هویزه، طلائیه و خرمشهر بازدید می‌ کنند و “راه های مقابله با جنگ نرم” به آنها آموزش داده می شود.

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است.بنابر این تعهدنامه، استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است، با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام و ازدواج قانونی کودکان، این قسمت از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال، نادیده گرفته می‌ شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید