خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ احمد علیخانی به جزای نقدی و مجازات های تکمیلی محکوم شد/ سند

دادگاه تجدیدنظر؛ احمد علیخانی به جزای نقدی و مجازات های تکمیلی محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا – احمد علیخانی، شهروند اهل خرم آباد توسط شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان لرستان به پرداخت بیست و چهار میلیون تومان جزای نقدی و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد علیخانی به جزای نقدی و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

بر اساس این حکم که اخیرا توسط شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان لرستان صادر و به آقای علیخانی ابلاغ شده است، وی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به پرداخت بیست و چهار میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین وی در باب مجازات های تکمیلی به دو سال منع عضویت در حزب، گروه و دسته جات سیاسی، اجتماعی محکوم شد.

احمد علیخانی، پیشتر در دادگاه بدوی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب خرم آباد به ریاست سجاد مومنی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دو سال منع عضویت در حزب، گروه و دسته جات سیاسی، اجتماعی محکوم شده بود.

در تاریخ بیستم آبان ماه سال جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروند در شعبه قضایی مذکور برگزار شده بود.

آقای علیخانی مورخ بیست و هشتم شهریور ماه امسال، توسط هفده تن از ماموران اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات خرم آباد منتقل شد. وی پس از ده روز بازداشت در این نهاد امنیتی به زندان این شهر انتقال یافت.

نهایتا در مهرماه سال جاری، احمد علیخانی با تودیع وثیقه از زندان خرم آباد آزاد شد.

احمد علیخانی، چهل و چهار ساله، پدر دو فرزند، فعال محیط زیست، از آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق و شهروند اهل خرم آباد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید