خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دو زندانی همزمان با رهایی ۹ زندانی از چوبه دار

اجرای حکم اعدام دو زندانی همزمان با رهایی ۹ زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز چهارشنبه هجدهم بهمن ماه، حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان زنجان به اجرا درآمد. از سوی دیگر ۹ زندانی در شهرهای مختلف که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. علاوه بر این طی سال گذشته ۵۷ زندانی در خراسان رضوی از چوبه دار نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، سه زندانی در شهرستان دلفان واقع در استان لرستان از مجازات اعدام نجات یافتند.

معاون توسعه حل اختلاف دادگستری لرستان در این خصوص گفت: سال ۱۳۹۶ در یک نزاع خانوادگی در روستای بگوردی شهرستان دلفان منجر به وقوع سه فقره قتل شد.

وی در ادامه افزود: نهایتا این سه زندانی در پی کسب رضایت اولیای دم خانواده‌ های (خانی، خانی وردی و نوری) از چوبه دار رهایی یافتند.

رهایی سه زندانی از اعدام در تهران

به گزارش میزان، سه زندانی در تهران از مجازات اعدام رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این خصوص گفت: سه زندانی که پیشتر از بابت اتهام به قتل به اعدام محکوم شده بودند، در پی کسب رضایت از اولیای دم از مجارات اعدام رهایی یافتند.

سنندج؛ یک زندانی از اعدام نجات یافت

به گزارش میزان، یک زندانی در زندان سنندج که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در پنجمین طرح پایش زندانیان استان در سال جاری با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بخشش یک متهم به مرگ در شهریار

به گزارش تسنیم، یک زندانی در شهریار پس از ۲۷ سال تحمل حبس با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت و از زندان آزاد شد.

سرپرست شعبه ۶ اجرای احکام کیفری دادسرای شهریار در این خصوص گفت: در تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۳۷۵، فردی به اتهام قتل سه نفر بازداشت و در نهایت به اعدام محکوم شد.

فاضل ناظم الرعایا در ادامه افزود: در نهایت پس از رضایت تمامی اولیای دم، این زندانی پس از ۲۷ سال حبس از زندان آزاد شد.

یک زندانی در تهران ار چوبه دار رهایی یافت

به گزارش رکنا، یک زندانی در تهران از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، اواخر سال ۱۳۹۲ در پی اختلافات خانوادگی، برادری در خانه، خواهر خود را به قتل رساند.

پس از بازداشت پسر خانواده و درخواست اولیای دم، حکم اعدام او صادر و این حکم توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

نهایتا پس از ده سال، اولیای دم با توجه به تغییر رفتار فرزندشان در زندان، به او گفتند در صورتی که پس از آزادی طبق شرایطی که خانواده اش برای او تعیین میکنند زندگی کند، حاضر به بخشش میشوند و نهایتا پسر خانواده، شرط مذکور را پذیرفت و از چوبه دار رهایی یافت.

۵۷ زندانی در خراسان رضوی از اعدام رهایی یافتند

به گزارش ایرنا، رئیس‌کل دادگستری و سرپرست مرکز حل اختلاف خراسان رضوی از رهایی پنجاه و هفت زندانی محکوم به اعدام طی یک سال گذشته، در این استان خبر داد.

هادی ولایتی در این خصوص گفت: با تلاش شعب سفیران ضامن آهو طی یک سال اخیر پنجاه و هفت زندانی در استان خراسان رضوی در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

اعدام دو زندانی در زندان زنجان

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز چهارشنبه هجدهم بهمن ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان زنجان اعدام شدند.

هویت این زندانیان، “علی فیضی، سی و پنج ساله و رحمت بی‌ غم” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: علی فیضی سه سال پیش و آقای بی غم دو سال قبل از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.”

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۳ دست کم ۷۹۱ شهروند از جمله ۲۵ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۳۳ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام ۷ نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۶۳ تن دیگر به اعدام محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید