خانه  > slide, زندانیان  >  ممنوعیت تماس و ملاقات؛ گزارشی از آخرین وضعیت شهریار نصرالهی در زندان اراک

ممنوعیت تماس و ملاقات؛ گزارشی از آخرین وضعیت شهریار نصرالهی در زندان اراک

خبرگزاری هرانا – شهریار نصرالهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اراک، از روز دوشنبه دوم بهمن ماه، با دستور مسئولان مربوطه از امکان برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهریار نصرالهی، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان اراک سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده شهریار نصرالهی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “امکان برقراری تماس و ملاقات از روز دوشنبه دوم بهمن ۱۴۰۲ به دستور مسئولان زندان از این شهروند سلب شده است. این وضعیت نگرانی‌های فزاینده‌ای را در میان خانواده آقای نصرالهی ایجاد کرده است.”

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده است، صبح روز جاری نیز از ملاقات او با مادرش ممانعت شده است.

آقای نصرالهی در تاریخ بیستم اسفندماه سال ۱۴۰۱، توسط ماموران امنیتی در خرم آباد بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اراک انتقال یافت. وی نهایتا پس از یک ماه بازداشت در این نهاد امنیتی به زندان اراک منتقل شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات شهریار نصرالهی در تاریخ پازدهم مهرماه سال جاری، در شعبه دوم دادگاه انقلاب اراک برگزار شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و پنجم مهرماه، توسط شعبه قضایی مذکور به ریاست قاضی حسینی از بابت اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام” مجموعا به پنج سال حبس محکوم شد.

بخش دیگری از پرونده آقای نصرالهی در دادگاه کیفری شهرستان اراک تحت بررسی است.

شهریار نصرالهی، چهل و پنج ساله، پدر سه فرزند و شهروند ساکن شهرستان اراک است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید