خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  آزیتا فروغی جهت تحمل حبس راهی زندان وکیل آباد مشهد شد

آزیتا فروغی جهت تحمل حبس راهی زندان وکیل آباد مشهد شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه هفتم بهمن ماه، آزیتا فروغی مطلق، شهروند بهائی ساکن مشهد جهت تحمل محکومیت خود راهی زندان وکیل آباد این شهر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آزیتا فروغی مطلق راهی جهت تحمل حبس راهی زندان وکیل آباد مشهد شد.

وی پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به سه سال و هشت ماه حبس محکوم شد. این حکم نهایتا در شعبه سی و پنجم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی تایید شد.

این شهروند بهائی در مرداد ماه سال جاری با گشایش پرونده قضایی علیه خود در دادسرای مشهد مواجه و به شعبه ۹۰۳ دادسرای ناحیه ۹ مشهد احضار شد.

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید