خانه  > slide, زندانیان  >  راحله راحمی پور از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد

راحله راحمی پور از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – راحله راحمی پور، فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین از بیمارستان به این زندان بازگردانده شد. تحمل حبس با توجه به وضعیت جسمانی وی دشوار بوده و این وضعیت موجب نگرانی اطرافیان این زندانی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه پنجم بهمن، راحله راحمی پور از بیمارستان به زندان اوین بازگشت.

یک منبع مطلع با تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم راحمی پور دو روز قبل از زندان به بیمارستان منتقل شده بود. وی روز گذشته پس از انجام آنژیوگرافی قلب به زندان اوین بازگردانده شد. تحمل حبس با توجه به وضعیت جسمانی وی دشوار بوده و این وضعیت موجب نگرانی اطرافیان این زندانی شده است.”

راحله راحمی پور در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ به همراه ژیلا کرم زاده مکوندی، فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.

ژیلا کرم زاده مکوندی و راحله راحمی پور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین تحت عناوین “اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند. مصداق این اتهامات در خصوص خانم مکوندی مواردی ازجمله فعالیت در کانال تلگرامی مادران پارک لاله و نوشته‌های او در خصوص اعتراض به حجاب اجباری عنوان شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال حقوق بشر در تاریخ ۲۷ خردادماه  سال ۹۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید