خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. از سوی دیگر، طی ۹ ماه گذشته در سال جاری پنجاه و دو زندانی در استان تهران و دویست زندانی در استان خوزستان از اعدام رهایی یافتند. همچنین طی سال جاری دو زندانی در شهرستان ری از چوبه دار نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک زندانی در تهران از مجازات اعدام نجات یافت.

بر اساس این گزارش، “در شهریور ماه سال ۱۴۰۱، مردی در تهران همسرش را به دلیل اختلافات خانوادگی به قتل رساند. وی پس از مدتی بازداشت و توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد.”

در این گزارش آمده است، نهایتا این متهم در پی کسب رضایت از اولیای دم (دو فرزند خود) از مجازات اعدام رهایی یافت. در پی رضایت اولیای دم پرونده وی با صدور کیفرخواست جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

۲۰۰ زندانی در خوزستان از اعدام رهایی یافتند

به گزارش فارس، رئیس کل دادگستری خوزستان از رهایی دویست زندانی محکوم به اعدام طی ۹ ماه گذشته، در این استان خبر داد.

علی دهقانی در این خصوص گفت: با تلاش شورا‌های حل اختلاف، معتمدین، شیوخ و بزرگان از ابتدای سال جاری تا آذرماه، طی ۹ ماه دویست زندانی در استان خوزستان در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

رهایی دو محکوم به اعدام در شهرستان ری

به گزارش فارس، طی سال جاری دو زندانی در شهرستان ری واقع در استان تهران از مجازات اعدام رهایی یافتند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری در این خصوص گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو زندانی در این شهرستان که پیشتر از بابت اتهام به قتل به اعدام محکوم شده بودند در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافتند.

طی ۹ ماه؛ ۵۲ زندانی در تهران از اعدام نجات یافتند

به گزارش فارس، طی ۹ ماه گذشته پنجاه و دو زندانی در استان تهران از مجازات اعدام رهایی یافتند.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در این خصوص گفت: طی ۹ ماه اخیر در سال جاری، با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف استان ۵۲ زندانی در استان تهران که از بابت اتهام به قتل به اعدام محکوم شده بودند در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید