خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  میریوسف یونسی به حبس محکوم شد

میریوسف یونسی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میریوسف یونسی توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به حبس محکوم شد.

رضا یونسی، فرزند وی با انتشار این مطلب اعلام کرد: پدرم به پنج سال حبس تعزیرى محکوم شد. وی به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان به جلسه دادگاه برده نشد و قاضی نیز اجازه دفاع به وکلا را نداد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین در تاریخ دهم دی ماه در شعبه مذکور برگزار شده بود.

در تاریخ هفتم دی ماه سال ۱۴۰۱، میریوسف یونسی توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در شاهرود بازداشت شد.

در خصوص على یونسى فرزند آقای یونسی گفتنی است؛ وی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۵ و مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶ است. همچنین او با کسب مدال طلا در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک که در چین برگزار شد به مقام نخست دست یافت. علی یونسی به همراه دانشجوی بازداشتی دیگر این دانشگاه به نام امیرحسین مرادی هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل دوران محکومیت خود هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید