خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار در شهرهای مختلف

مرگ و مصدومیت ۵۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، پنجاه و شش کارگر در شهرهای اهواز، بهاباد و فردیس حین انجام کار دچار حادثه شدند. در پی این حوادث دو کارگر جان خود را از دست دادند و پنجاه و چهار تن دیگر دچار مصدومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، پنجاه و سه کارگر شاغل در کارخانه لوازم بهداشتی و آرایشی سیمین دشت فردیس در حین انجام کار دچار مصدومیت شدند.

رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز در این خصوص اعلام کرد: امروز سه شنبه نوزدهم دی ماه، ساعت ۱۵:۳۰ در پی گزارش انفجار در یک کارخانه لوازم آرایشی – بهداشتی واقع در سیمین دشت فردیس نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. آتش سوزی این کارخانه براثر انفجار یک محلول گازی بوده است.

احمد مهدوی افزود: در پی این آتش سوزی بپنجاه و سه کارگر شاغل در این واحد صنعتی دچار مصدومیت شده و توسط نیروهای امدادی اورژانس به بیمارستانهای سلیمانی شهرستان فردیس، تامین اجتماعی و امام سجاد شهرستان شهریار منتقل شدند.

وی افزود: حال عمومی تعدادی از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است. اما سه تن از آنان شامل ۲ زن و یک مرد به علت بالا بودن سطح سوختگی بدن به بیمارستان شهید مطهری تهران اعزام شدند.

خبرگزاری انتخاب علت بروز این آتش سوزی را “نشت گاز در خط تولید، هنگام پرکردن اسپری‌های لوازم آرایشی” عنوان کرده است.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در اهواز

به گزارش ایرنا، دو کارگر حین انجام کار دچار حادثه شدند.

سخنگوی اورژانس خوزستان در این خصوص گفت: روز دوشنبه هجدهم دی ۱۴۰۲، در پی انفجار مخزن سوخت مخصوص جوشکاری در منطقه برومی اهواز، یک کارگر جان خود را از دست داد و کارگر دیگر مصدوم شد.

عارف شرهانی افزود: کارگر جانباخته ۴۵ ساله و کارگر مصدوم ۳۱ساله به بیمارستان امام خمینی اهواز منتقل شد.

مرگ یک کارگر در شهرستان بهاباد

به گزارش ایلنا، یک کارگر شاغل در پروژه آسفالت کاری دچار حادثه شد.

در این گزارش امده است، یک کارگر حین انجام کار در پروژه آسفالت کاری در محور جاده‌ای معدن سنگ آهن «چاه گز» در شهرستان بهاباد واقع در استان یزد، در پی برخورد با دستگاه غلطک دچار حادثه شد و بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید