خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به “شهرک اکباتان” برگزار شد

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به “شهرک اکباتان” برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه شانزدهم دی ماه، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هشت تن از متهمان پرونده موسوم به “شهرک اکباتان” و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. میلاد آرمون، علیرضا کفایی، امیرمحمد خوش اقبال، علیرضا برمرز پورناک، سید محمدمهدی حسینی، حسین نعمتی، مهدی ایمانی و نوید نجاران متهمان این پرونده هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه شانزدهم دی ۱۴۰۲، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میلاد آرمون، علیرضا کفایی، امیرمحمد خوش اقبال، علیرضا برمرز پورناک، سید محمدمهدی حسینی، حسین نعمتی، مهدی ایمانی و نوید نجاران، هشت تن از متهمان پرونده موسوم به “شهرک اکباتان” برگزار شد.

این جلسه در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران از بابت رسیدگی به اتهامات “مشارکت در قتل”، برگزار شد.

بخش دیگر پرونده این شهروندان از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و محاربه در دادگاه انقلاب در حال رسیدگی است.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروندان روز شنبه پانزدهم مهرماه در این شعبه برگزار شده بود.

لازم به ذکر است، چندی پیش پس از برگزاری چهار جلسه دادرسی، دادگاه پرونده آنها را برای تحقیقات به دادسرا ارسال نکرد و شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی، تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف وضعیت متهمین به پرونده ورود کرد.

پیشتر یک منبع مطلع در تشریح وضعیت این پرونده به هرانا گفته بود: “پرونده این افراد به دو بخش تقسیم شده است. یک بخش از پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی و بخش دیگر به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک تهران ارجاع داده شده است. تاکنون برای این افراد که پرونده آنان با عناوین اتهامات امنیتی و محاربه در دادگاه انقلاب است، حکمی صادر نشده است.”

اواسط آذر یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این شهروندان در خصوص آخرین وضعیت پرونده آنها به هرانا گفت: “چندی پیش شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران با آزادی موقت دو تن از این افراد با تودیع وثیقه موافقت کرد. اما شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی با این تصمیم مخالفت کرده است.”

در ابتدای آبان ماه سال ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری و پس از کشته شدن یک تن از نیروهای بسیج به نام “آرمان علی وردی” در شهرک اکباتان دستکم بیش از ۵۰ نفر از جوانان ساکن شهرک اکباتان توسط نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شدند. از میان آنها برای ۱۴ نفر از آنها کیفرخواست صادر شد.

در اردیبهشت ماه سال جاری نیز سخنگوی قوه قضاییه از طرح اتهام “محاربه از طریق تمسک به سلاح سرد و اقدام علیه امنیت ملی” برای سه تن از متهمان پرونده موسوم به آرمان علی وردی بسیجی کشته شده در جریان اعتراضات سراسری خبر داد.

بنا بر کیفرخواست صادره، میلاد آرمون، محمدمهدی حسینی و مهدی ایمانی به “محاربه” و علیرضا کفایی، امیر محمد خوش اقبال، علیرضا برمز پورناک، حسین نعمتی نیز به اتهاماتی از جمله “مشارکت در قتل عمد” و “اخلال در نظم و آرامش عمومی” متهم شده‌ اند. تاکنون از اتهامات مطروحه علیه نوید نجاران که اخیرا در رابطه با این پرونده در اهواز بازداشت شده، اطلاعی حاصل نشده است.

این افراد در تاریخ دهم مردادماه، بدون اطلاع قبلی همزمان با انتقال صد ها زندانی، از زندان رجایی شهر کرج به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند.

میلاد آرمون در تاریخ یازدهم آبان ماه، علیرضا کفایی و علیرضا برمرز پورناک در تاریخ سیزدهم آبان ماه، سید محمدمهدی حسینی در تاریخ پانزدهم آذرماه، امیرمحمد خوش اقبال در تاریخ شانزدهم آذرماه، حسین نعمتی در تاریخ بیست و سوم آذرماه، مهدی ایمانی در تاریخ بیست و چهارم آبان ماه و چندی بعد نوید نجاران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید