خانه  > slide, زندانیان  >  محکومیت حبس پیمان سکوتی و اشکان سلیمانی به رای باز تبدیل شد

محکومیت حبس پیمان سکوتی و اشکان سلیمانی به رای باز تبدیل شد

خبرگزاری هرانا – مجازات حبس پیمان سکوتی و اشکان سلیمانی به رای باز تبدیل شد. این زندانیان سیاسی دوران محکومیت خود را در بیرون از زندان لاکان رشت سپری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجازات حبس پیمان سکوتی و اشکان سلیمانی به رای باز تبدیل شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای سکوتی از روز سه شنبه پنجم دی ماه و آقای سلیمانی از روز سه شنبه دوازدهم دی ماه، دوران محکومیت خود را  به صورت رای باز، در خارج از زندان لاکان رشت سپری میکنند.”

پیمان سکوتی اواسط شهریور ماه سال جاری جهت تحمل حبس راهی زندان لاکان رشت شده بود.

این شهروند اواخر خردادماه امسال توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهاماتی از جمله “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی و عضویت در گروه های معاند نظام”، به شش سال و ۹ ماه و سه روز حبس محکوم شده بود. این حکم نهایتا در تیرماه همان سال توسط دادگاه تجدیدنظر استان گیلان عینا تایید شد.

پیمان سکوتی شهروند اهل شهر کوچصفهان از توابع شهرستان رشت در استان گیلان در تاریخ ۲ خردادماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی همراه با تفتیش منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی اش بازداشت شد. وی نهایتا در مهرماه همان سال، با تودیع وثیقه از زندان لاکان رشت آزاد شده بود.

اشکان سلیمانی در اواخر مرداد ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شد.

وی نهایتا چندی بعد توسط دادگاه انقلاب از بابت اتهام توهین به رهبری به دو سال حبس محکوم شد. حکم مذکور به یازده ماه تقلیل یافت.

آقای سلیمانی در تاریخ بیست و دوم فروردین امسال برای دومین بار توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه استان گیلان بازداشت شده بود. وی نهایتا در تاریخ نهم خردادماه، با تودیع وثیقه از زندان لاکان رشت آزاد شده بود.

اشکان سلیمانی در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته نیز توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید