خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت میریوسف یونسی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت میریوسف یونسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین علیرغم گذشت یک سال از زمان بازداشت، کماکان به صورت بلاتکلیف در این زندان بسر میبرد. به گفته فرزند این شهروند، طی این یک سال، او شنوایی یک گوش خود را از دست داده و گوش دیگرش نیز کم‌شنوا شده است. علی‌رغم نیاز به درمان، با اعزام او به بیمارستان مخالفت میشود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین، به صورت بلاتکلیف در این زندان بسر میبرد.

آیدا یونسی، دختر این شهروند بازداشتی ضمن انتشار این خبر نوست: یک سال از بازداشت پدرم، میریوسف یونسی گذشت. او همچنان بدون صدور حکم محکومیت در بازداشت موقت در زندان اوین است. در روزهای اخیر، وکیل اجازه ورود به پرونده پیدا کرده است. در یک سال گذشته، شنوایی یک گوشش را کامل از دست داده و گوش دیگرش هم کم شنوا شده است. پزشک اوین گفته امکان درمان در زندان وجود ندارد. در چند هفته اخیر بارها قول دادند که پدرم را پیش دکتر متخصص خواهند برد و مادرم هر بار با مراجعه به دکتر وقت درمان گرفته است، اما هر بار در دقیقه آخر اعزام برای درمان را کنسل کردند.

میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین، در تاریخ هفتم دی ۱۴۰۱، توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در شاهرود بازداشت شد. وی در تاریخ بیست و چهارم فروردین ۱۴۰۲، از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

در خصوص على یونسى گفتنی است؛ وی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۵ و مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶ است. همچنین او با کسب مدال طلا در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک که در چین برگزار شد به مقام نخست دست یافت. علی یونسی به همراه دانشجوی بازداشتی دیگر این دانشگاه به نام امیرحسین مرادی بیش از ۸۰۰ روز را در بازداشت و بلاتکلیفی سپری کردند و هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل دوران محکومیت خود هستند.

این دو دانشجوی نخبه دانشگاه شریف در دادگاه بدوی به اتهام تخریب به ۱۰ سال زندان، بابت اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بودند که دادگاه تجدیدنظر، عینا این حکم را تائید کرده و بر این اساس؛ حکم اشد، یعنی ۱۰ سال حبس در خصوص آنها قابل اجرا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید