خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت علی معزی در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت علی معزی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علی معزی، زندانی سیاسی، دوران محکومیت شش سال و سه ماه حبس خود را در زندان اوین سپری می کند. آقای معزی، علیرغم حال نامساعد جسمانی، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی به هرانا اطلاع داد: “آقای معزی حدود دو سال پیش تحت جراحی سرطان پروستات قرار گرفت. چند ماه بعد در حالیکه باید مراحل درمان خود را سپری میکرد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و درمانش ناتمام باقی ماند. مشکلات ناشی از جراحی، از جمله عدم کنترل ادرار، مشکلات زانو و هیدرونفروز کلیه (ورم کلیه)، زندگی در زندان را برای این زندانی ۷۰ ساله دشوار کرده است.”

این زندانی سیاسی در تاریخ نهم مهرماه ۱۴۰۱ در ارتباط با اعتراضات سراسری سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

او ابتدا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از گذشت حدود دو ماه به بند چهارم این زندان منتقل شده بود. وی مجدد در تاریخ ۴ تیر ۱۴۰۲، به بند ۲۰۹ و چندماه بعد به بند عمومی این زندان منتقل شد.

علی معزی در خردادماه سال جاری، توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” به شش سال و سه ماه حبس محکوم شده است.

علی معزی، متولد ۱۳۳۲ پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت و محکومیت را نیز داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید