خانه  > اعدام  >  رهایی چهار زندانی از اعدام در آمل و گلستان

رهایی چهار زندانی از اعدام در آمل و گلستان

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در آمل و گلستان که پیشتر در پرونده های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. از سوی دیگر طی سال جاری چهارده زندانی محکوم به اعدام در استان کرمان و یازده زندانی در استان گلستان از اعدام نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دو زندانی در آمل از اعدام نجات یافتند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در این خصوص گفت: “دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند در پی کسب رضایت از اولیای دم پس از تحمل شش سال حبس از چوبه دار رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.”

رهایی دو زندانی از اعدام در گلستان

به گزارش همشهری آنلاین، دو زندانی در استان گلستان از اعدام رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: “در سال ۱۳۹۴ مردی ۵۹ ساله در پی نزاع خانوادگی همسر خود را به قتل رساند. وی پس از بازداشت توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد. نهایتا متهم با تلاش بزرگان و اعضای شورای حل اختلاف پس از رسیدن فرزند خانواده به سن قانونی ۱۸ سالگی در پی کسب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

وی در ادامه افزود: زندانی دیگر نیز که پیشتر از بابت اتهام قتل در سال ۱۴۰۰ بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود، با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف و در پی کسب رضایت اولیای دم، از مجازات اعدام رهایی یافت.”

همچنین حیدر آسیایی بیان کرد: “طی سال جاری یازده زندانی محکوم به اعدام در استان گلستان با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.”

رهایی چهارده زندانی از اعدام در کرمان

به گزارش تسنیم، چهارده زندانی در کرمان از اعدام نجات یافتند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در این خصوص گفت: “از ابتدای سال جاری تاکنون چهارده محکوم به اعدام در کرمان با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید