خانه  > کودکان  >  برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ بیش از ۱۳۰۰ دانش آموز در فارس در دوره مهارت تیراندازی شرکت می کنند

برخلاف پیمان نامه حقوق کودک؛ بیش از ۱۳۰۰ دانش آموز در فارس در دوره مهارت تیراندازی شرکت می کنند

خبرگزاری هرانا – برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، مسئول اجرایی و هماهنگی “گروه جهادی عاشورا” گفت که یک هزار و ۳۴۰ دانش‌آموز در استان فارس به میدان تیر برای تیراندازی و آموزش به کارگیری سلاح اعزام میشوند. به گفته وی، این اقدام به قصد نیروسازی از کودکان و نوجوانان برای سپاه پاسداران صورت میگیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مسئول اجرایی و هماهنگی “گروه جهادی عاشورا” اظهار داشت که یک هزار و ۳۴۰ دانش‌آموز در استان فارس برای آموزش به کارگیری سلاح به میدان تیر اعزام میشوند.

محمد پورنورعلی خاطر نشان کرد که این اقدام به قصد نیروسازی از کودکان و نوجوانان برای سپاه پاسداران صورت میگیرد.

وی همچنین اظهار داشت که این عملیات “در محیط فضاسازی شده وسیعی با خاکریز‌ها، کانال‌ ها و تونل‌ ها، سنگر‌ ها، انفجارات، میدان مین، تیراندازی‌ های مشقی و منور، موانع سیم خاردار و انواع ادوات سنگین و چادر‌ها برگزار می شود”، با این حال پورنورعلی مدعی شد که محل برپایی این اردو “بسیار امن طراحی شده است!”

مسئول اجرایی و هماهنگی گروه جهادی عاشورا عنوان کرد که در این دوره مواردی همچون “آموزش های مربوط به ادوات نظامی، دشمن شناسی، ستاره شناسی و آمادگی جسمی و برخی از ادبیات جنگ در اردوی موسوم به سنگر آسمانی” به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.

“به اسارت درآوردن نیروهای فرضی دشمن و فتح سنگر شنود مشترک آمریکا و انگلیس و اسرائیل” از دیگر عناوینی است که بر خلاف تعهدات بین المللی به کودکان و نوجوانان در این اردو آموزش داده میشود.

به گفته پورنورعلی این عملیات در عرض ۱۲۰ دقیقه به پایان می‌ رسد، عملیاتی که به گفته وی بیش از چهارصد بار در مدت زمان چهارده سال در مناطق مختلف کشور به اجرا در آمده است.

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است.بنابر این تعهدنامه، استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است، با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام و ازدواج قانونی کودکان، این قسمت از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال، نادیده گرفته می‌ شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید