خانه  > اعدام  >  خوزستان؛ متهم به قتل یک نیروی انتظامی و یک بسیجی اعدام شد

خوزستان؛ متهم به قتل یک نیروی انتظامی و یک بسیجی اعدام شد

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی که پیشتر بابت اتهامات محاربه و قتل یاسر سپیدرو، مامور نیروی انتظامی و یک نیروی بسیج به نام محمد علی کاظمی، به اعدام محکوم شده بود، صبح امروز سه شنبه هفتم آذر به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز سه شنبه هفتم آذر ۱۴۰۲، حکم اعدام یک زندانی به اجرا درآمد.

معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان خوزستان در تشریح این پرونده گفت: در تاریخ دوازدهم آذر سال ۹۸، یاسر سپیدرو، مامور نیروی انتظامی و محمد علی کاظمی، از نیروهای بسیج در جریان یک درگیری در شهرستان شادگان به قتل رسیدند. یک متهم در محل درگیری بازداشت و در دادگاه انقلاب آبادان از بابت اتهام محاربه و قتل به اعدام محکوم شد.

صالح مطهری راد، با اشاره به اینکه “این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد”، افزود: حکم این زندانی صبح امروز سه شنبه هفتم آذر به اجرا درآمد.

در این گزارش به هویت این زندانی اشاره نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بازه زمانی ۱۸ مهر ۱۴۰۱ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲، دستکم ۶۵۹ شهروند از جمله ۱۷ زن و یک کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام هفت نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی تاریخ مذکور ۱۶۴ نفر به اعدام محکوم شده اند، که از این تعداد ۲ نفر به اعدام در ملاعام محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید