خانه  > slide, زندانیان  >  زهره سرو در زندان اوین دست به اعتصاب زد

زهره سرو در زندان اوین دست به اعتصاب زد

خبرگزاری هرانا – زهره سرو، زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند از روز پنجشنبه دوم آذرماه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود دست به اعتصاب زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهره سرو دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی به هرانا اطلاع داد: “خانم سرو از روز پنجشنبه دوم آذر ۱۴۰۲ تاکنون در اعتراض به تداوم عدم رسیدگی به مطالبات خود از جمله، عدم اعطای آزادی مشروط، عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت جسمانی و موافقت نکردن مسئولان مربوطه با اعطای مرخصی به وی، دست به اعتصاب غذا زده است.”

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده است، وضعیت جسمانی خانم سرو از زمان شروع اعتصاب تاکنون نامناسب بوده است. همچنین وی اعلام کرده که در صورت عدم رسیدگی به مطالبات خود از دریافت سرم نیز امتناع خواهد کرد.

خانم سرو اوایل مهرماه سال ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند الف-یک منتقل شد. وی اواسط آبان ماه با پایان مراحل بازجویی ابتدا به بند زنان زندان اوین و چندی بعد به زندان قرچک ورامین انتقال داده شد.

او سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۶ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

این زندانی سیاسی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت را در کارنامه خود داشته است.

زهره سرو، فرزند غیضان، متولد ۱۳۶۵ است. خانم سرو پیش از دستگیری با عنوان “ماه فر” در فضای مجازی فعالیت داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید