خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، دو کارگر در مشهد و بناب دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. همچنین رئیس کل سازمان پزشکی کرمانشاه از مرگ بیست و سه کارگر طی هفت ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر مقنی در مشهد طی حادثه ای در حین کار جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، روز شنبه بیست و هفتم آبان ۱۴۰۲، یک کارگر مقنی در مشهد در حین حفر چاه در ساختمانی واقع در خیابان کشمیری، بر اثر رها شدن سطل خاک از دست کارگر دیگری که در دهانه چاه مشغول به کار بود دچار مصدومیت شدید شد.

گفته میشود، این کارگر حدودا ۳۲ ساله در حین انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

مرگ یک کارگر در بناب

به گزارش ایلنا، یک کارگر راه آهن در بناب طی حادثه ای حین انجام کار جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، روز شنبه بیست و هفتم آبان ۱۴۰۲، یک کارگر نگهبان ریلی راه آهن حوزه عجبشیر در روستای «شورگل» بناب، حین کار در اتاقک نگهبانی ایستگاه کنترل تردد بر اثر انفجار کپسول پیک نیک و شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

هویت این کارگر “محمود اسکندری، حدود سی و هشت ساله و اهل بناب” عنوان شده است.

طی هفت ماه؛ مرگ بیست و سه کارگر در استان کرمانشاه

به گزارش مهر، رئیس کل پزشکی قانونی کرمانشاه از مرگ بیست و سه کارگر در هفت ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

رئیس کل پزشکی قانونی کرمانشاه در این خصوص گفت: “در هفت ماهه نخست سال جاری تعداد کارگرانی که در پی حوادث کار جان خود را از دست دادند ۲۳ نفر و همگی مرد هستند. این تعداد در مقایسه با آمار جان باختگان سال گذشته که پانزده مرد و یک زن بوده روند افزایشی داشته است.”

او همچنین تعداد کارگران مصدوم شده طی مدت زمان مذکور در این استان را ۴۰۸ کارگر عنوان کرد و اظهار داشت که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، در هفت ماهه نخست امسال هجده نفر از قربانیان حوادث کار به دلیل سقوط از ارتفاع، سه نفر بر اثر اصابت جسم سخت، یک نفر سوختگی و یک نفر بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داده‌ است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید