خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مجید رضایی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت مجید رضایی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مجید رضایی، فعال مدنی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند. وی اخیرا به دستور مسئولین زندان از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید رضایی، فعال مدنی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این فعال مدنی به هرانا گفت: “آقای رضایی از روز پنجشنبه ششم مهرماه، به مدت دو هفته به دستور مسئولین زندان مذکور، از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده محروم مانده است.”

به گفته این منبع مطلع، “احتمال میرود این ممنوعیت تماس به دلیل برگزاری مراسم سالگرد جانباختگان در بند ۸ زندان اوین صورت گرفته است. چرا که مسئولین زندان به آنها هشدار داده بودند که این مراسم برای شما تبعاتی را به همراه خواهد داشت.”

در تاریخ بیست و چهارم تیرماه، آقای رضایی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد. وی ابتدا به زندان تهران بزرگ و چندی بعد به زندان اوین منتقل شد.

مجید رضایی در تاریخ یکم خردادماه سال جاری، جهت تحمل دوران محکومیت خود به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شده بود.

مجید رضایی، پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با تسلیم به رای به ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. او علاوه بر این به عنوان مجازات تکمیلی به ارائه روزانه ۴ ساعت خدمات عمومی به مدت ۳ ماه، به عنوان پاکبان تحت نظارت حراست شهرداری تهران و شرکت در دوره های مشاوره کنترل هیجان و روان در موسسه روانشناسی ماوای قم به مدت ۸ ساعت، محکوم شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید رضایی در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۹ برگزار شد.

این شهروند در تاریخ ۲ مرداد ۹۹ به همراه همسر خود فریبا فریدونی توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهرستان خمین بازداشت و در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید